Zaczęło się od pobytu w Wołkowyi znanego podróżnika Romualda Koperskiego. Informowaliśmy o tym, że aż tak bardzo spodobały mu się Bieszczady, że szuka tu swojego bieszczadzkiego miejsca, najchętniej małego drewnianego domku... oraz zdaliśmy obszerną foto-relację z jego pobytu w naszej gminie Solina.
A Bieszczady sprawiły to, że urzeczony nimi Romuald Koperski zaraził wielu swoich przyjaciół i znajomych swym entuzjastycznym zachwytem dla bieszczadzkich widoków i ludzi tu poznanych.

Jeden z nich, światowej sławy pianista jazzowy, kompozytor i aranżer Leszek Możdżer postanowił również odwiedzić Bieszczady i zostawić tu swój ślad. Chce dać charytatywny koncert dla Bieszczadów, który odbędzie się 22 lipca w Smolniku n/ Osławą, w Zagrodzie Chryszczata, oraz pragnie podarować dla bieszczadzkich szkół dwa pianina.
Organizacją tej spontanicznej i płynącej z serca akcji zajął się właśnie Romuald Koperski, w ramach działalności swojej Fundacji.

mozdzer

 

Wybór padł na szkołę w Wołkowyi i w Lutowiskach, z czego się bardzo cieszymy.


Pianista przyjeżdża w towarzystwie Romualda Koperskiego, w Wołkowyi będą 21 lipca o godz. 10: 00 w szkole, gdzie odbędzie się mała uroczystość przekazania pianina.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, szczególnie rodziców, dzieci i młodzież...chociaż to wakacje, ale inny termin nie był możliwy.
Dla naszej szkoły, miejscowości i gminy to wielkie wydarzenie i wyróżnienie, więc serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w nim, by serdecznie przywitać takich gości w naszej gminie.

Autor: Anna Dędor (na podstawie informacji od p.Koperskich)