Turyści z pewnością chętnie skorzystają z bieszczadzkiej, leśnej kolejki. Wybudowana pod koniec XIX wieku, stworzona została przez spółki budapesztańskie oraz wiedeńskie w celu eksploracji tej części Karpat. Kolejka kursuje w czasie sezonu letniego na trasie Cisna Majdan – Przysłup, Cisna Majdan – Wola Michowa i Cisna Majdan – Balnica. Istnieje możliwość zarezerwowania całej kolejki. (mapa dojazdu)

 

5 images

1-P8160116.JPG Kolejka leśna - Bieszczady Majdan

2-P8160160.JPG Kolejka leśna - Bieszczady Majdan

P8050012.JPG

P8050013.JPG

P8050023.JPG

 

Zima 2015

Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą tzn. nie zasypie nas śniegiem lub nie zmrozi na kość – a łatwo się nie poddajemy, zapraszamy na zimowe kursy  kolejką.  Przy sprzyjającej aurze podróż wśród ośnieżonych gór w niedostępne tereny porównywana jest przez wielu do popularnych kuligów.

W okresie ferii w każdą sobotę począwszy od 24 stycznia pojedziemy na trasie do Balnicy. Odjazd ze stacji w Majdanie o godzinie 12:00. Wcześniej podamy gorące napoje. Lokomotywa Lyd2 pociągnie wagoniki –zabudowane i odkryte, ogrzewane umieszczonym w środku wagonu piecem na drewno.  Zimowe, sobotnie kursy zakończymy 28 lutego.

Grupy zorganizowane mogą zamawiać przejazdy kolejką w terminach poza rozkładem jazdy.

źródło: http://kolejka.bieszczady.pl

 Mapa dojazdu do miejscowości Majdan koło Cisnej