free joomla image slider

Tradycyjnie co roku Wołkowyja ma swoje święto, organizowane w formie festynu, czyli zabawy dla wszystkich, od najmłodszych do najstarszych chętnych do dobrej zabawy.
Od nazwy miejscowości to święto nazywane jest Dniem Wilka i obchodzone jest pod koniec lipca w ramach Solińskiego Lata. W tym roku świętowano dwa Dni Wilka, 25-26 lipca.
Imprezę prowadzili pani Halina Mrzygłód, nasz sołtys i radna oraz pan Hubert Janczak, student dziennikarstwa. Do prowadzenia imprezy włączył się również GOKS i T w Polańczyku, organizując różne konkursy i zabawy sportowe oraz udostępniając gminne urzadzenia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Dzień Wilka Wołkowyja 2015

Wójt gm. Solina
Na imprezie obecne były władze Gminy Solina oraz zaproszeni goście z Tychów, dzielnica Wilkowyje. Ta współpraca ma na celu promowanie obu miejscowości poprzez m.in. zorganizowanie aliansu miejscowości mających w nazwie wilka.

Dni Wilka Wołkowyja 2015
Na scenie wystąpiło też Koło Gospodyń Wiejskich w Wołkowyi ze swoim programem. Panie z KGW świętują w tym roku 50-lecie istnienia koła, o czym szerzej informujemy w osobnym artykule.

Dzień Wilka - FOTO

Specjalnie na Dzień Wilka państwo Anna i Zbigniew Dędorowie ułożyli piosenkę promującą naszą wioskę i zachęcającą turystów do częstego odwiedzania Wołkowyi.
Piosenka nosi tytuł „Zawędruj do Wołkowyi”. Na Dniach Wilka prezentowała tę piosenkę aktywna grupa młodych i młodszych mieszkańców naszej wioski, a refren piosenki był motywem przewodnim obchodów i został umieszczony wraz z logo Wołkowyi na przodzie sceny, by wszyscy chętni uczestnicy mogli się włączyć do śpiewu.
Na dołączonych zdjęciach możecie pooglądać migawki z występu mieszkańców naszej wioski i nawet jednego z gości. Goście tak dobrze się bawili, że śpiewali razem z występującymi refren piosenki, a jeden z nich włączył się do występów na scenie.
Ośmielamy się przypuszczać, że wszyscy obecni dobrze bawili się na Dniach Wilka w Wołkowyi, a nieobecni niech żałują i wezmą udział w imprezie w roku przyszłym.
Podajemy poniżej cały tekst i zapis nutowy piosenki i zachęcamy wszystkich, nie tylko tych śpiewających z naszej miejscowości, by prezentowali ją swoim turystom przy ogniskach lub na swoich stronach internetowych.
Niech wszyscy się dowiedzą, że Wołkowyja jest dumna ze swojej wioski i jej nazwy.

Tekst i zapis nutowy: "Zawędruj do Wołkowyi"